Suomen LVI-liiton jäsenyhdistykset

Olemme LVI-alan ammattilaisten verkosto, joka muodostuu jäsenyhdistyksistä sekä yhteistoimintajäsenistä. Suomen LVI-liitto keskusjärjestönä tukee ja kehittää jäsenyhdistystensä toimintaa.

Jäsenet ehdottivat Vuoden LVI-yhdistystä

Vuoden LVI-yhdistys on jäsenyhdistys, joka on esimerkiksi omalla toiminnallaan osoittanut olevansa alueellaan henkilöjäseniään yhdistävä verkostoitumisen mahdollistaja, tiedon välittäjä tai vapaa-ajan virikkeiden virittäjä. Vuoden LVI-yhdistys julkistettiin liittokokouksessa marraskuussa.

Keski-Uudenmaan LVI-yhdistys KeLVI valittiin Vuoden 2021 LVI-yhdistykseksi. Paljon onnea.

Jäsenyhdistykset aakkosjärjestyksessä

  • Etelä-Pohjanmaan LVI-yhdistys, EPoLVI
  • Forssan Seudun LVI-yhdistys, FoLVI
  • Helsingin seudun LVI-yhdistys, HeLVI
  • Hämeenlinnan LVI-yhdistys, HäLVI
  • Kainuun LVI-yhdistys, KaLVI
  • Kemi-Tornion LVI-yhdistys, KeToLVI
  • Keski-Pohjanmaan LVI-yhdistys, KePoLVI
  • Keski-Suomen LVI-yhdistys, KeSuLVI
  • Keski-Uudenmaan LVI-yhdistys, KeLVI
  • Koillismaan LVI-yhdistys, KoiLVI
  • Kouvolan LVI-yhdistys, KoLVI
  • Kuopion LVI-yhdistys, KuLVI
  • Kymen LVI ry , KyLVI
  • Lahden LVI-yhdistys, LaLVI
  • Lapin LVI-yhdistys, LapiLVI
  • Länsi-Uudenmaan LVI-yhdistys, LäLVI
  • Mikkelin LVI-yhdistys, MiLVI
  • Oulun LVI-yhdistys, OuLVI
  • Pieksämäen LVI-yhdistys, PiLVI
  • Pohjois-Karjalan LVI-yhdistys, PoKaLVI
  • Raahen LVI-yhdistys, RaLVI
  • Saimaan LVI-yhdistys, SaLVI
  • Salon Seudun LVI-yhdistys, SaloLVI
  • Satakunnan LVI-yhdistys, SataLVI
  • Savonlinnan Seudun LVI-yhdistys, SaSeLVI
  • Tampereen LVI-yhdistys, TaLVI
  • Turun LVI-yhdistys, TuLVI
  • Vakka-Suomen LVI-yhdistys, VakkaLVI
  • Vantaan LVI-yhdistys, VantaLVI
  • Ylä-Savon LVI-yhdistys, YSaLVI

Jäsenyhdistysten yhteystiedot ja toimihenkilöt

Etelä-Pohjanmaan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Toni Kuntola toni.kuntola(at)dahl.fi
  • Sihteeri Henri Mäki henri.maki(at)onninen.com

Forssan Seudun LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Juha Roine juha.roine(at)surffi.net

Helsingin seudun LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Tom Hult tom.hult(at)th-consulting.fi
  • Sihteeri Ville Matveinen ville.ji.matveinen(at)gmail.com

Hämeenlinnan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Antti-Juhani Heinonen antti.heinonen.oma(at)gmail.com
  • Sihteeri Heikki Hupponen heikki.hupponen(at)gmail.com

Kainuun LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Janne Raila janne.raila(at)gmail.com
  • Sihteeri Teuvo Pulkka teuvo.pulkka(at)kao.fi

Kemi-Tornion LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Janne Järlström janne.jarlstrom(at)lvipohjola.fi
  • Sihteeri Petri Pohjola petri.pohjola(at)lvipohjola.fi

Keski-Pohjanmaan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Jaakko Puputti jaakko.puputti(at)puputti.fi
  • Sihteeri Antti Karhulahti antti.karhulahti(at)onninen.com

Keski-Suomen LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Leo Tolvanen leo.tolvanen(at)espoy.fi
  • Sihteeri Sanna Kiviaho sanna.kiviaho(at)sweco.fi

Keski-Uudenmaan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Juha Nurkkala juha.nurkkala(at)hus.fi
  • Sihteeri Ari Salminen ari.salminen(at)talokaivo.fi

Koillismaan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Jari Heino jari.heino(at)nuohoojat.fi

Kouvolan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Ari Hyvärinen a.hyvarinen(at)ah-cool.inet.fi
  • Sihteeri Hemmi Vauhkonen hem.vauhkonen(at)gmail.com

Kuopion LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Jorma Kauppinen jorma.kauppinen(at)granlund.fi
  • Sihteeri Ari Korhonen ari.seppo.korhonen(at)gmail.com

Kymen LVI ry

  • Puheenjohtaja Jussi Lindroos jussi.lindroos(at)klv.fi
  • Sihteeri Jussi Karhu jussi.karhu(at)sitowise.com

Lahden LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Tuomo Peltola tuomo.peltola(at)granlund.fi
  • Sihteeri Janne Koskela jannejk6(at)gmail.com

Lapin LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Marko Haavikko marko.haavikko(at)redu.fi
  • Sihteeri Juha Aro jmo.aro(at)gmail.com

Länsi-Uudenmaan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Joni Piltti joni.piltti(at)ramboll.fi

Mikkelin LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Esa-Matti Laiho esamattilaiho(at)gmail.com
  • Sihteeri Henrik Sjögren salakkaniemi(at)gmail.com

Oulun LVI-yhdistys

Puheenjohtaja Pentti Kuurola pentti.kuurola(at)sweco.fi

  • Sihteeri Mika Rajakangas mika.rajakangas(at)gmail.com

Pieksämäen LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Mikko Hynninen mikko.hynninen(at)imi-hydronic.com
  • Sihteeri Kari Yrjänäinen kari.yrjanainen(at)pp1.inet.fi

Pohjois-Karjalan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Satu Tykkyläinen satu.tykkylainen(at)hotmail.com
  • Sihteeri Kia-Nina Kurkinen kia(at)instokurkinen.fi

Raahen LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Markku Saario markku.saario(at)raahenlvipalvelu.fi
  • Sihteeri Rauno Ala-aho rauno.ala-aho(at)wippies.com

Saimaan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Seppo Lakka seppo.lakka(at)taitolakka.fi
  • Sihteeri Juha Mielikäinen juha.mielikainen(at)saint-gobain.com

Salon seudun LVI-yhdistys

Satakunnan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Mikko Järvinen mikko.jarvinen(at)polarjaahdytys.fi
  • Sihteeri Tero Sihvo tero.sihvo(at)ahlsell.fi
  • Sihteeri Mikko Nissilä mikko.nissila(at)rejlers.fi

Savonlinnan Seudun LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Tuomo Niittylahti tuomo.niittylahti(at)ramboll.fi
  • Sihteeri Timo Arpinen timo.arpinen(at)savonlinna.fi

Tampereen LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Sami Ventä sami.venta(at)granlund.fi
  • Sihteeri Mika Pikkusaari mika.pikkusaari(at)wavin.com

Turun LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Mikko Helin mikko.helin(at)flaktgroup.com
  • Sihteeri Jani Heikkilä jani.heikkila(at)levia.fi

Vakka-Suomen LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Marko Arell marko.arell(at)hmroy.fi
  • Sihteeri Anna-Liisa Aula Anna-Liisa.Aula(at)vahterus.com

Vantaan LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Petteri Niemi petteri.niemi(at)sujutek.fi
  • Sihteeri Tuomas Klaasio tuomas.klaasio(at)amrak.fi

Ylä-Savon LVI-yhdistys

  • Puheenjohtaja Markku Kauppinen markku.kauppinen(at)ahlsell.fi
  • Sihteeri Arto Remes artoremes(at)hotmail.com