
SuLVI järjestää jälleen jäsenistölle messumatkan 17.-20.3.2027!
Hinnat
- 770 €/hlö, jaetussa kahden hengen huoneessa (huoneita rajoitetusti)
- 1040 €/hlö, yhden hengen huoneessa (huoneita rajoitetusti)
Sisältäen:
- Finnairin suorat lennot (meno-paluu) Frankfurtiin (yksi ruumaan laitettava matkalaukku (23kg) ja käsimatkatavara (8kg))
- lentokenttäkuljetukset
- kolmen yön majoitus LOGINN hotel Offenbach*** aamiaisineen
- messuliput
Huom! Ilmoittautuminen on sitova ilmoittautumisajan päätyttyä. Osallistumismaksu lähetetään ilmoittautumisajan päätyttyä.
Ohjelma (muutokset mahdollisia)
Ke 17.3.2027
17:00 Lähtö HKI-Vantaan lentokentältä
18:40 Saapuminen Frankfurtiin ja yhteiskuljetus hotelille
19:00 Saapuminen hotelille ja sisäänkirjautuminen
Ilta vapaata aikaa
To 18.3.2027
10:00 Yhteislähtö julkisilla messukeskukseen (messuille voi kulkea myös oman aikataulun mukaan)
Mahdollinen esittely messuosastolla (tarkentuu myöhemmin)
16:00 Yhteislähtö julkisilla hotellille
Ilta vapaata aikaa
Pe 19.3.2027
10:00 Yhteislähtö julkisilla messukeskukseen (messuille voi kulkea myös oman aikataulun mukaan)
Mahdollinen esittely messuosastolla (tarkentuu myöhemmin)
16:00 Yhteislähtö julkisilla hotellille
Ilta vapaata aikaa
La 20.3.2027
17:00 Yhteiskuljetus lentokentälle
19:25 Lento takaisin Suomeen
22:55 Saapuminen Suomeen

ISH
Integroidut järjestelmät ovat entistä enemmän keskiössä tulevassa ISH:ssa. Samalla myös korostetaan entistä enemmän suunnittelun ja LVI-kokonaiskuvan ymmärtämisen ja ohjauksen merkitystä: kun järjestelmät verkottuvat, rajapintojen merkitys korostuu ja ratkaisujen on toimittava saumattomasti yhteen.
ISH 2027 rakentuu kahdeksan ratkaisukokonaisuuden ympärille, jotka kattavat koko rakennusteknologian kentän. Kokonaisuudet perustuvat käytännön sovelluksiin, mutta samalla ne tuovat esiin eri osa-alueiden väliset yhteydet. Lopputuloksena syntyy kokonaiskuva, joka tekee monimutkaisista järjestelmistä ymmärrettäviä ja ratkaisuista konkreettisia. Tämä lähestymistapa otettiin käyttöön ensimmäisen kerran vuonna 2025 ja sitä kehitetään edelleen vuonna 2027.
Nuo kahdeksan kokonaisuutta ovat:
kylpyhuoneet, vettä hyödyntävät järjestelmät, asennus, lämmöntuotanto, sisäilma, älykäs rakennushallinta, ohjelmistot, LVI-ja saniteettiteollisuus.
Ihan uutena tuotealueena 2027 tulee mukaan Poos & Spas eli uima-allas ja spa-ratkaisut ja niihin liittyvät veden käsittelyn, hygienian ja käyttömukavuuden teknologiat.





